Hakkımızda
Tarihçe Ortaklık Yapısı Yönetim Kurulu Ticaret Sicil Bilgileri Duvar Kağıtları Kişisel Verilerin Korunması
Tarihçe

Özdilek bünyesinde yer alan Tabiat Tarım; 2012 yılında Bursa Yenişehir'de 800 dönümlük arazi üzerine kurulmuştur. Özdilek’in, marketlerinde sattığı etlerin kalite sürecini kontrol altına alma amacı ve Türkiye’nin en kaliteli ve lezzetli et üretimini yapma fikrinden yola çıkarak kurduğu Tabiat Tarım; 40 dönüm besi çiftliği ve karantina alanı, 730 dönüm tarım arazisi, 30 dönüm eğitim ve araştırma tesisinden oluşmaktadır.

40 dönüm üzerine kurulu Tabiat Tarım Besi Tesisi; yılda 4.800 büyükbaş hayvan yetiştirebilme kapasitesine sahiptir. Hali hazırda 1.200 büyükbaş hayvandan oluşan ve yıllık hedefi 2.400 büyükbaş hayvan olan tesiste, Smenthal ve Cherole ağırlıklı ırklardan oluşan hayvanlar beslenmektedir.

Türkiye ve yurt dışından uzman ekipler tarafından seçilen büyükbaş hayvanlar veteriner hekim kontrolünden geçirildikten sonra ilk olarak karantina bölgesine alınır. Hayvanlar burada 21 gün süreyle detaylı sağlık taramalarından geçirildikten sonra, sağlıklı hayvanlar besi çiftliğine aktarılır. Besi çiftliğine 200 - 250 kg olarak alınan hayvanlar besi süreci sonunda yaklaşık 600 kg  olduğunda, hijyenik ve ISO 22000 standartlarına uygun ortamlarda kesim işlemi yapılmaktadır. Tesiste kurulan barkodlu bilgisayar sistemi ile hayvanların gelişim süreci anlık olarak takip edilmektedir. Hayvanların besi sürecinde kesinlikle GDO’suz yemler kullanılmakta, havyalar tamamen sağlıklı yemlerle beslenmekte ve yemlerin bir kısmı da Özdilek tarafından üretilmektedir. Tesisteki tüm üretim faaliyetleri, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi esaslarına dayanılarak ve bu esaslardan taviz verilmeden gerçekleşmektedir.

©2018 Özdilek Tüm Hakları Saklıdır.   Kullanım ve Koşullar  Gizlilik ve Güvenlik