• Özdilek Holding Kuruluslari

Hakkımızda
Tarihçe Ortaklık Yapısı Müdürler Kurulu Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamız
Tarihçe

Hakkımızda

“Türkiye’nin ve dünyanın en kaliteli ve lezzetli et üretimini yapma” fikrinden yola çıkarak Özdilek Holding yatırımı olan Tabiat Tarım çiftliği ile ziraat ve besi çiftliği sektörüne adım atılmıştır. Bursa Yenişehir’de 2012 yılında kurulan Tabiat Tarım çiftliği, bin 158 dekar arazi üzerinde anlık kapasitesi 2 bin 200, yıllık ise 4 bin 800 büyükbaş; anlık 3 bin ve yıllık 15 bin kapasiteli küçükbaş üretimini, 110 dekar besi çiftliği, karantina alanları, 35 dekar eğitim - araştırma tesisi ve bin 13 dekar ekilebilir tarım arazisi üzerinde yem üretimi, sebze ve meyve bahçeleriyle tarımsal faaliyetlerini sürdürür.

Büyükbaş Hayvan Üretimi:

Hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerle bulunduğu bölgeye değer katan Tabiat Tarım, 85 dekar büyükbaş besi çiftliği ve karantina alanıyla yılda 4 bin 800 adet büyükbaş hayvan yetiştirebilme kapasitesine sahiptir. Anlık olarak 2 bin 200 büyükbaş hayvanın bulunduğu tesiste Simental, Angus, Şarole, Montofon ve Belçika Mavisi gibi yerli ve melez ırklardan oluşan büyükbaş hayvan cinsleri yetiştirir. Çiftlikteki büyükbaş hayvanlar, yurt içi ve yurt dışından alanında uzman ekiplerce seçilir, veteriner ekiplerin sağlık kontrolleri sonrasında ilk olarak karantina bölümüne alınır.

Burada en az 21 gün boyunca gerekli sağlık ve takip taramaları yapılan hayvanlar, sonrasında besi bölümüne aktarılır. Büyükbaş besi bölümünde bulunan ortalama 280 – 300 kg’a sahip canlı hayvanlar, besi süreci sonunda yaklaşık 580 – 600 kg canlı ağırlığa ulaşır. Çiftlikteki tüm hayvanlar refah payına sahiptir ve bireysel olarak tek tek takip edilir. Entegre şekilde takip edilen bu takip ve kontrol sistemi, yem tüketiminden padokların bilgisayarla takibine kadar anlık ve periyodik tüm süreçleri kapsar. Kesim işlemleri, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına uygun ortamda tüm hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilir.

Küçükbaş Hayvan Üretimi:

Tabiat Tarım çiftliği, 25 dekar alanda yer alan anlık 3 bin, yıllık ise 15 bin kapasiteli küçükbaş besi işletmesi ile hizmet verir. Küçükbaş ve kurbanlık kuzu karkas tonajının tamamı tesis tarafından temin edilir. Besilik olarak ve üretime katılan kuzular, tüm gelişme aşamalarında sağlık ekibinin kontrolünde talimatlara uygun olarak yetiştirilir.

Meyve -  Sebze Üretimi:

2019 yılında 90 dekar üzerine bin 500 adet chand’ler cevizi dikimi yapılmış ve 2020 yılında bu sayı 170 dekara çıkarılmıştır. Yapılan bu yatırımla Özdilek’in tüm ceviz ihtiyacının Tabiat Tarım tarafından karşılanması hedeflenmektedir. Tarımsal faaliyetlerin gerçekleştirildiği sebze alanının yanı sıra 276 dekar meyve bahçesi de bulunur. Meyve üretim bölümü; 70 dekar Santamaria armut, 18 dekar kiraz, 30 dekar elma, 26 dekar şeftali, 25 dekar nektarin, 25 dekar deveci armudu, 15 dekar Etruşka armudu, 40 dekar ayva ve 27 dekar erik bahçesinden oluşur. Çiftlikteki tüm faaliyetler, yönetim sistemi esaslarına dayanarak hijyenik ve güvenilir bir ortamda gerçekleştirilir.

Yem Üretimi:

567 dekar ekilebilir arazide sertifikalı silajlık mısır, yulaf, yonca ve Tritikale yem çeşitlerinin üretimi yapılmaktadır. Elde edilen yemlerin tamamı, Tabiat Tarım’ın kendi karma yem ihtiyacı için kullanılır. Tabiat Tarım kurulduğu günden bu yana yapmış olduğu yatırımlarla sofralarınıza gıdalarınızı güvenle ulaştırırken Bursa Yenişehir’e de yepyeni bir vizyon kazandırmaya devam etmektedir.

©2024 Özdilek Tüm Hakları Saklıdır.   Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamız / Kullanım ve Koşullar